Kategoria szachowa Franka

W sobotę, 14 kwietnia dwoje uczniów naszej szkoły – Daniel Majorek i Franek Niemczyk, uczestniczyło w klasyfikacyjnym turnieju szachowym we Włoszakowicach.

Chłopcy poświęcili swój wolny czas, aby zagrać w zawodach. Daniel przeznaczył na to jeszcze niedzielę.

Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim. Ponieważ był to turniej klasyfikacyjny (partie trwały dłużej niż zwykle) można było zdobyć kategorię szachową.

I to udało się Frankowi! Wygrał 4 partie i zdobył 5 kategorię! Gratulacje!

Daniel grał w innej grupie i walczył o trzecią, ale się nie udało. Gdyby tylko wygrał jedną partię więcej...

Przed nim kolejna okazja w najbliższy weekend – Półfinały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów.

Trzymajmy kciuki!