Klasa 1 a na zajęciach z programowania i kodowania w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej
Uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Mirellą Dziedzic odwiedzili Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną. W bibliotece czekały na dzieci panie bibliotekarki, które przeprowadziły zajęcia z programowania i kodowania.
Uczniowie brali udział w kreatywnych zabawach z robotami. Zostali podzieleni na trzy grupy. Pracowali z robotem - Mind. Ciekawe okazały się ozoboty - małe roboty. Dzieci sprawnie kodowały. Podczas zajęć wszyscy mieli możliwość rozwijania takich umiejętności jak: wyobraźnia przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa, umiejętność logicznego myślenia.
Zajęcia były ciekawe. Uczniowie chętnie pracowali z robotami. Najbardziej jednak zaprzyjaźnili się z ozobotami.
Dzień pluszowego misia
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia szkoła gościła sporą grupę misiowych przyjaciół, która towarzyszyła dzieciom w ich szkolnym dniu. W klasach 1 - 3 odbyły się lekcje tematyczne, uczniowie wykonywali "misiowe" prace plastyczne, a Samorząd Uczniowski częstował przyjaciół niedźwiadków "misiowymi" lizakami. Ten szkolny dzień dzięki Misiom był jeszcze milszy niż zwykle.
Pasowanie uczniów na czytelnika biblioteki szkolnej
W dniach 17 i 21 listopada w klasach 1a i 1b odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.
Podczas pasowania dzieci otrzymały wyprawkę czytelniczą dla pierwszoklasisty, które Szkoła otrzymała w ramach projektu „Mała książka - wielki człowiek” z Instytutu Książki. Celem projektu przygotowanego przez Instytut Książki jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.
Ponadto dzieciom zaprezentowano legendę „O Lechu, Czechu i Rusie, i powstaniu Polski”, z wykorzystaniem teatrzyka Kamishibai.
Na zakończenie zajęć dzieci zostały zaznajomione z regulaminem biblioteki i każdy uczeń mógł wypożyczyć książki z biblioteki szkolnej.
IV Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego
W sobotę 18 listopada w naszej sali gimnastycznej odbył się już po raz czwarty Międzypokoleniowy Turniej Tenisa Stołowego, którego głównym organizatorem był Uniwersytet Trzeciego Wieku.
W turnieju brali udział członkowie UTW, uczniowie z naszej szkoły oraz ich rodzice.
Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: Dziewczęta SP, Chłopcy SP, Kobiety, Mężczyźni.
Wśród dziewcząt:
I miejsce zajęła Iga Hromada (3b),
II m. - Kseniia Petrova (3b),
III m. - Daria Kovalenko (4b).
Wśród chłopców:
I miejsce zajął Filip Kraczewski (5a),
II m. - Leon Bajon (6b),
III m. - Hubert Litorowicz (3a).
W kategorii mężczyzn miło nam oznajmić, że wysokie II miejsce zajął p. Paweł Szyszka - tata Lissy z klasy 3a.
Wszyscy uczestnicy otrzymali "wyprawkę", żeby mieć siłę do walki oraz pamiątkowe medale, a zwycięzcy dyplomy i upominki.
Głównym sędzią zawodów był pan Tadeusz Skibiński.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wyników!
Więcej informacji na stronie:
https://leszno24.pl/pl/11_wiadomosci/61471_miedzypokoleniowe-starcie-uczniow-rodzicow-i-seniorow-zdjecia-i-film-.html
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - kl. 8A w ZST – CKZiU w Lesznie
W piątek 17 listopada uczniowie klasy 8a udali się do ZST-CKZiU w Lesznie, aby tam sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Gościli u dyrekcji szkoły oraz na lekcjach. Akcja była prowadzona pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Jak widać na zdjęciach wszyscy wesoło spędzili czas.
Po zakończeniu, uczniowie udali się na spotkanie z doradcą zawodowym p. Moniką Bródką. Zapoznali się ofertą edukacyjną szkoły oraz zwiedzili pracownie, w których odbywają się zajęcia zawodowe. Koordynatorami akcji oraz opiekunami uczniów byli p. Honorata Pilzak, p. Magdalena Nowacka oraz p. Grzegorz Pilzak.
XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Byliśmy jedną z ponad 7 tys. szkół. Co roku powiększa się ilość uczestników. W tym roku zarejestrowały się aż 44 kraje. Z tej okazji zostały przygotowane stoliki egzaminacyjne na korytarzach oraz łamigłówki i gry na lekcjach matematyki. W komisjach zasiedli wybrani uczniowie, a sprawdzić się mógł każdy. Zarówno dorośli jak i dzieci.
W tygodniu poprzedzającym święto uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy czas w egzaminie online. Wykonywali też plakaty działaniami matematycznymi oraz rymowankami, które zdobiły szkolne korytarze. Nauczycielki wf-u przeprowadziły konkurs i wybrali „Królową skakanki” oraz „Piłkarza matematyka”.
Koordynatorem akcji była p. H. Pilzak. Do przeprowadzenia egzaminów wykorzystane zostały materiały M. Grabowskiego. Uczniowie, którzy odpytywali z tabliczki mnożenia, bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego im zadania.
Jak widać na zdjęciach wszyscy bardzo dobrze się bawili i jak powiedzieli uczniowie: „To był fajny dzień”. To szczególne święto odbyło się w naszej szkole już po raz ósmy. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział. Wyniki zostaną podane wkrótce.